Ćwiczenie

Podczas Warszawskich Warsztatów Pianistycznych zagwarantowane jest około czterech godzin ćwiczenia dziennie dla poziomu akademickiego i średniego oraz minimum dwie godziny ćwiczenia dziennie dla poziomu podstawowego. W wybranych indywidualnych przypadkach związanych z koncertami i konkursami, dostęp do sal ćwiczeń może zostać znacząco wydłużony. Ćwiczenie jest precyzyjnie organizowane w odcinkach 45-minutowych na każdy dzień Warsztatów dla każdego uczestnika w zależności od godziny lekcji. Organizacja ćwiczenia również zakłada tryb rotacyjny, zapewniający w miarę równy dostęp do różnej jakości instrumentów  dostępnych w ćwiczeniówkach – w tym do znakomitych fortepianów Kawai – oraz w miarę sprawiedliwy podział godzin. Oprócz precyzyjnego i skomplikowanego systemu regularnego ćwiczenia zawartego w odpowiednich tabelach, każdemu uczestnikowi organizowana jest godzinna rozgrzewka przed codzienną lekcją. Rozgrzewka również ujęta jest w planie ćwiczenia.

Poniżej znajdują się tabele przydziałów sal ćwiczeń podczas Warsztatów w roku 2018 – wyznaczone godziny i numery klas. Plany zawierają kompletne informacje dla wszystkich uczestników czynnych w czasie wszystkich dni Warsztatów, podczas których odbywały się zajęcia.

Plan ćwiczeń podczas XIX Warsztatów w roku 2018

XIX WWP 2018 CWICZENIE – 9.VIII

XIX WWP 2018 CWICZENIE – 10.VIII

XIX WWP 2018 CWICZENIE – 11.VIII

XIX WWP 2018 CWICZENIE – 12.VIII

XIX WWP 2018 CWICZENIE – 13.VIII

XIX WWP 2018 CWICZENIE – 14.VIII

XIX WWP 2018 CWICZENIE – 16.VIII

XIX WWP 2018 CWICZENIE – 17.VIII

W związku z prowadzeniem zajęć w dwóch budynkach – przy ul. Bednarskiej i Połczyńskiej – organizatorzy przygotowali transport szkolnym minibusem. Pierwszeństwo w przejazdach mają wykładowcy oraz uczestnicy spoza Warszawy, nie znający miasta – ich przejazdy zostały precyzyjnie określone w dziennych grafikach przejazdów. Pozostali uczestnicy Warsztatów mogą korzystać z przejazdów minibusem w miarę dostępności wolnych miejsc.

Plan przejazdów szkolnego minibusa podczas XIX Warsztatów w roku 2018

XIX WWP 2018 Kursy minibusa – 9.VIII